Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

У Запорізькій області загарбники розповсюджують фейкову інформацію про роботу ТЦК у Варшаві

Представники окупаційної влади продовжують поширювати різноманітні фейки та маніпуляції, пов’язані з мобілізацією в Україні. Цього разу вони використали розіграш у якості фактажу для твердження, що військкомати почали тероризувати навіть тих громадян України, що виїхали за кордон.

Історію з «ТЦК у Варшаві» поширив окупаційний телеграм-канал «Токмак Сегодня» 10 січня 2024 року

«Это какой-то сюр: украинский ТЦКашник выписывает повестку … в Польше. Хорошо хоть пока не пакуют и сквозняком через границу на бойню не везут. Но на месте украинцев в Польше я бы напрягся…П.С. Одного не пойму, почему парень военкома подальше не послал))) Но, … думаю, бумажкой этой он точно подотрется», – зазначається в дописі телеграм-каналу.

На відео можна побачити, як чоловік у військовій формі видає якийсь лист іншому чоловіку в цивільному зі словами "Я прошу вас покинути межі Польщі і з’явитися у ваш ТЦК за місцем проживання". Коментує відео ніби дитина, яка досить театрально промовляє: «Дивіться, що робиться! ТЦК вже у Варшаві».

Вже наступного дня, в мережі з’явилося роз’яснення від одного з героїв ролику. Як виявилося, відео було розіграшем, який влаштували український військовий з товаришем, щоб змусити нервувати ухилянтів, які виїхали з України під час війни.

"Мені вдалося виїхати з України в Польщу на реабілітацію після важкого поранення, яке я отримав у боях під Херсоном. Зустрів свого давнього товариша і в голові виникла ідея потріпати нєрвішкі ухилянтам, які виїхали закордон, заплативши кошти тим же ТЦКшникам", – розповів український військовий.

Також він поділився, що задумка вдалася і він навіть не розраховував, що відео наробить стільки шуму.

У Центрі протидії комунікації розказали, що поява цього відео в мережі вкотре підтвердила, що кремлівська пропаганда використає і перекрутить будь-яку подію, навіть розіграш.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua