Очільник Запорізької ОВА Іван Федоров наголосив на тому, що людям, які знаходяться в безпеці в цивілізованих країнах, де діє право легко розмірковувати, як діяти під час виборів, але якщо мова йде про насилля та примус в окупації, то там діють зовсім інші умови і найголовніше людям зберегти своє життя.
Про це він зазначив в коментарі 061 під час брифінгу.
Так звані президентські вибори в Росії та на тимчасово окупованих територіях призначені на 15–17 березня 2024 року. У Запорізькій області окупанти з кінця лютого розпочали впроваджувати так зване «дострокове» голосування, посилаючись на безпекову ситуацію. Члени виборчих комісій діють адресно, а тому ми запитали в очільника регіону, як на його погляд мають убезпечити себе люди, що не хочуть брати участь у насильницьких виборах.
«Я можу дати безліч порад, але я як людина, яка був в окупації, як людина, яка спілкується постійно з нашими співмешканцями, розумію, що такі поради неправильно навіть з нашого боку буде давати, тому що вони можуть принести небезпеку тим, хто сьогодні перебуває в тимчасовій окупації. Тому, на мою думку найважливішим є зберегти своє життя. Якщо для цього потрібно поставити десь галочку, щоб тобі більше не задавали питання, то це точно не порушення закону України і це не колаборація. Якщо ти не приймаєш участі в організації виборів, якщо ти не агітуєш за ворожу владу, якщо просто насильницько до тебе прийшли додому і змусили десь поставити відмітку, це не про колаборацію», – зазначив Іван Федоров.
Посадовець наголосив на тому, що люди мають впершу чергу зважати на безпеку і робити все необхідне, щоб зберегти своє життя.
«Я повторю ту тезу, яка діє вже протягом останніх двох років – я раджу всім виїхати з окупації. Це надскладно, але така можливість є, тому що ніхто не може надати жодних гарантій безпеки сьогодні в окупації. В Україні працюють міжнародні організації, які комунікують з гуманітарними центрами. Наприклад, у мелітопольському центрі «Саме тут» є колцентр, куди можна звернутися. Міжнародні організації допомагають в прокладанні маршруту, тому що ми володіємо інформацією, а також частково фінансують цей виїзд. І, звичайно, ми розуміємо, після того, як людина потрапляє на територію держави України, завдяки гуманітарним організаціям ми готові надавати як матеріальну допомогу, так і гуманітарну допомогу. Дійсно, сьогодні є проблеми з виплатами ВПО. І одна з основних цілей завтрашньої зустрічі з нашими міжнародними партнерами це саме, яким чином ми будемо підтримувати ВПО, які сьогодні лишиться з цих виплат, які вкрай важливі для всіх», – зазначив він наостанок.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Бердянську ліквідовано організаторку псевдовиборів.
Джерело: 061.ua