Розвідка Великої Британії проаналізувала відновлення Росією повітряних ударів по Україні із застосуванням дальньої авіації.
Про це йдеться в розвідувальному огляді Міноборони Британії 22 березня.
21 березня Росія здійснила перший за понад місяць масштабний удар по Україні, використовуючи дальню авіацію, зазначили у відомстві.
Ударні сили РФ включали щонайменше 10 літаків Ту-95 з авіабаз Оленегорськ та Енгельс, а також винищувачі МіГ-31. Було випущено щонайменше 20 ракет, включаючи новітню російську крилату ракету Х-101/Х-102 та балістичну ракету "Кинджал", що були націлені на об'єкти, головним чином, у Києві.
Примітно, що з моменту попереднього авіаудару по Києву минуло 44 дні.
У Міноборони Британії допускають, що тривала перерва в ударах дальньої авіації була пов'язана з проблемами управління та планування.
Санкції, ймовірно, обмежили можливість Росії отримати доступ до ключових компонентів як для літаків, так і для ракет, пояснили у міністерстві.
Успіхи української протиповітряної оборони також, ймовірно, ускладнили планування російських місій.
У цьому зв'язку британські оглядачі вважають, що Росія майже напевно продовжуватиме завдавати ударів по критично важливих об'єктах, наскільки це дозволять літаки, екіпажі і запаси озброєнь, намагаючись зберегти тиск на український уряд і населення.
"Це є проявом тривалої кампанії, в якій тактична авіація, така як винищувачі і гелікоптери, продовжує мати обмежений вплив на загальний конфлікт", – йдеться у огляді.