Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

У Запоріжжі розпочалася реконструкція лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги, – ФОТОРЕПОРТАЖ

З кінця минулого тижня у травматологічному корпусі лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги розпочалися підготовчі та демонтажні роботи в рамках великої реконструкції.

Про це повідомляє 061.

Біля корпусу розпочали проводити земляні роботи, а на 5 поверсі в опіковому відділенні вже проводять демонтажні роботи в палатах та коридорах. В операційному відділенні також вже немає ні обладнання, ні меблів – все або вже перевезли, або продовжують переміщувати в сусідній корпус.

Відомо, що корпус, в який переміщуються найзаповненіші відділення – травматологічне, опікове, реабілітаційне має меншу площу для їх розміщення. В той час як вони мають багато специфічного обладнання, медичні меблі та інше. При цьому самі лікарі наполягають на тому, що суттєво кількість кілько-місць не зміниться, хоча і справді є певні зменшення.

«Я працюю тут більше 24 років. За цей час косметичні ремонти у відділенні робили, але капітального насправді не було. На час реконструкції наше відділення переїхало в сусідній хірургічний корпус. Ми базуємося на базі терапевтичного відділення, яке там тимчасово не працює (терапевтичне відділення змістили до 6 лікарні, – прим.ред). Кількість ліжко місць майже не змінилося, можливо трохи менше стало. Було у нас раніше загалом передбачено 40 ліжко-місць. Зараз у нас відділення на 30 ліжок і плюс 6 реанімаційних. Загалом 36 ліжок. Допомога надається в повному обсязі всім нашим пацієнтам», – зазначив завідуючий відділенням термічної травми та реконструктивної хірургії Андрій Сех.

Старша операційна медсестра опікового відділення Олена Яворська зазначає, що через переїзд змістилися і планові операції, а операційне відділення лікарі опікового ділять тепер з колегами з урологічного.

«В кожній операційній у нас було по одному операційному столу і стандартне обладнання – столи маніпуляційні, столи для операційних сестер, підставки, підвіси, лампи. Наше відділення знаходиться в терапевтичному відділенні, операційне знаходиться в урології. Ми з урологією ділимо цю операційну, так як і всі інші. Звичайно, що планові операції змістилися, бо нам потрібен був час на переїзд та організацію цієї праці», – зазначає Олена Яворська.

Пацієнти лікарні насторожено та з деяким побоюванням дивляться за переїздом відділень.

«Я щиро не розумію, який сенс проводити цю реконструкцію під час війни, коли в нас щотижня звозять поранених і їх необхідно десь розміщувати. Наскільки нам відомо, то кількість палат в корпусі, куди переміщують наше травматологічне відділення менше, ніж була тут. Це відділення не було аварійним від слова зовсім. Ми, наприклад, дуже здивувалися, коли побачили фото, в якому типу жахливому стані цей корпус знаходиться зараз (світлини розмістила пресслужба ЗОВА в соцмережах, – прим. ред). Де вони знайшли такі кадри. Можливо десь і є якісь тріщини в підвалі чи в якійсь палаті чи що, так можна ж відремонтувати якийсь один поверх або що, а не зачиняти все на ремонт. Краще б ці кошти витратили на автомобілі та дрони, яких потребують військові», – на умовах анонімності поділився один з пацієнтів лікарні Олександр.

Представники ж влади, напроти рапортують, як важливо проводити реконструкцію саме зараз і як це позитивно це вплине на якості надання медичних послуг.

«Ми розуміємо, що якість надання медичної допомоги потребує підвищення, вдосконалення. Лікарня має унікальні відділення. Це відділення хірургії торакальне та опікове. Багато приміщень і багато корпусів не знали реконструкції з початку створення. Комунальні медичні заклади мають бути готові до різних зовнішніх викликів. Мають бути енергонезалежними, термомодернізованими», – зазначила в.о голови Запорізької міської ради Регіни Харченко.

«Враховуючи не зовсім задовільний стан приміщень закладу, то було прийняте рішення проводити капітальні ремонти. Насамперед це стосується семиповерхового приміщення травматологічного корпусу. Це надасть змогу відповідати лікарні сучасним вимогам, і ДБН, і санітарно-протиепідемічним вимогам. Насамперед це покращення якості надання медичної допомоги пацієнтам, а також перебування медичного персоналу, який теж працює в цих умовах», – зазначила директора лікарні КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Ірина Віцина.

Під час презентації проєкту реконструкції, стало відомо, що в оновленому корпусі залишиться приймальне відділення з діагностикою, реанімація, лабораторія, відділення надання допомоги пацієнтам з інфарктами і з інсультами, урологічне і нейрохірургічне відділення, опікове відділення, , травматологічне відділення. На сьомому поверсі будуть знаходитися операційні. При цьому в адміністрації нічого не сказали про реабілітаційне відділення, тому не зрозуміло де саме воно буде розміщуватися.

Якщо раніше в ЗОВА та мерії розповідали, що планують після реконструкції відкрити в новому корпусі центр трансплантації, який за повідомленням Регіни Харченко мав би скласти конкуренцію в цьому напрямку обласній клінічній лікарні, то тепер посадовці вже про це зовсім не згадують, зазначаючи, що ніяких нових відділень створювати не планують, а центр трансплантації буде виключно в ЗОКБ.

«Центр трансплантації сьогодні створений на базі обласної клінічної лікарні, Слід зазначити не про нові відділення тут, а про покращення існуючих відділень. Наприклад, з’явиться на останньому поверсі оновлене операційне відділення, якого немає ніде у Запорізькій області. Так само з’явиться реанімаційне відділення, яке наразі просто розкидане по всім корпусам і саме реаніматологи, яких десятки, вони не мають свого чіткого місця перебування. Так само ми сьогодні говоримо про діагностичне відділення, коли вся діагностика має бути зібрана в одному місці для того, щоб якомога менше часу займав період від потрапляння пацієнта на швидкій допомозі до безпосереднього втручання лікаря в його лікування», – прокоментував Іван Федоров.

Загалом вся реконструкція згідно з підписаним договором між лікарнею і підрядником дніпровською фірмою «Інтерпен-Д», потягне на 327 мільйонів гривень. За повідомленням Івана Федорова, фінансування проєкту буде здійснюватися з трьох джерел – кошти самої лікарні, державні кошти і ще посадовці сподіваються залучити якогось інвестора. За терміном тривалістю в ЗОВА зазначають, що ремонт затягнеться на 6-8 місяців, хоча договором передбачений термін в рік – до серпня 2025 року.

Цікаво, що незважаючи на те, що підрядником є фірма з Дніпра, контролює хід земельних робіт на місці чомусь депутат Запорізької міської ради Олександр Онищенко. Він є співзасновником та представником одразу декількох будівельних фірм, які з 2016 року стабільно отримували держзамовлення на об’єкти будівництва у Запоріжжі. Ймовірно, фірма Онищенко виступає субпідрядником в реконструкції корпусу лікарні. «Інтерпен-Д» в довідці вказувала, що може залучати до роботи субпідрядників, але в обсязі до 20% від вартості договору про закупівлю.

Джерело: 061.ua