Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

Окупанти на Запоріжжі поширюють наратив про заборону православ’я та зачистку віруючих

Після того, як Верховна рада України ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у Росії, кремлівські пропагандисти та окупаційні посадовці розповсюджують інформацію про те, що в Україні на законодавчому рівні заборонили православ'я, заливши там «розкольників з ПЦУ».

Так, колаборант, голови громадського руху «Мы – вместе с Россией» Володимир Рогов на однойменному телеграм-каналі опублікував допис про те, що Зеленський заборонив «церкву Христову».

«Еврей Зеленский запретил Церковь Христову на территории временно оккупированной нацистами Святой Руси Позор своего народа, хриплый фюрер ЗеРейха делает всё, чтобы разжечь антисемитизм. Всем "православным", убивающим за шайку наркокомандующего, – снимите крестик и готовьтесь к повторению судьбу Иуды или же покайтесь и помогайте нам освобождать нашу с вами родную землю от шайки наркоманов и нацистов – гонителей Православной Церкви», – зазначається в телеграм-каналі Рогова.

«Территория бывшей украины по факту с сегодняшнего дня стала Хазарским Каганатом. Канонического Православия официально в ней больше нет – либо раскольники (ПЦУ, филаретовцы), либо еретики (униаты). Территорию расчищают под Новую Хазарию. Православных зачистят. Мы станем свидетелями новой волны гонений. Вероятно, увидим мучеников и исповедников. Не все же там хохлы-предатели веры и своих предков….», – пише окупаційний телеграм-канал «Токмак Сегодня».

Закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» (проєкт №8371) спрямований на заборону діяльності в Україні Російської православної церкви (РПЦ) та афілійованих із нею організацій.

Як повідомляє видання Stopfake, відповідно до закону, релігійні організації, підозрювані у співпраці з РПЦ, перевірятимуться експертною комісією, створеною Державною службою України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). У разі порушень, церкви отримають припис на виправлення. Також РПЦ заборонено володіти або бути учасником юридичних осіб, зареєстрованих в Україні.

Закон забороняє пропаганду ідеології «руского міра», зокрема використання релігійних організацій для її просування. Він набуде чинності через 30 днів після оприлюднення, за винятком пункту, який надає громадам Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату дев’ять місяців для розірвання зв’язків з РПЦ.

До 2022 року УПЦ опосередковано визнавала себе частиною РПЦ. Однак після початку повномасштабної війни Росії проти України на соборі в Києві церква оголосила про самостійність, хоча повну автокефалію не здобула. У реєстрах більше не використовується приставка «Московського патріархату», однак РПЦ продовжує вважати УПЦ своєю частиною.

Розслідування українських правоохоронців та журналістів виявили антидержавну діяльність окремих представників УПЦ. За матеріалами Служби безпеки України (СБУ), з початку війни порушено понад 100 кримінальних проваджень проти священників УПЦ (МП), з яких 50 отримали підозри, а 26 – вироки суду. У березні 2024 року СБУ викрила агентурну мережу ФСБ РФ під прикриттям УПЦ, яка займалася поширенням кремлівської пропаганди.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наголошує на тому, що наратив про те, що Україна нібито «переслідує християн», пропаганда генерує з метою дискредитації України в очах міжнародної спільноти.

«Заборона релігійних організацій, пов’язаних з РПЦ, – це крок, продиктований винятково міркуваннями національної безпеки України, адже режим Путіна перетворив РПЦ та її українські підрозділи на інструмент агресії. До слова, за даними голови СБУ Василя Малюка, станом на другу половину квітня кримінальні провадження були відкриті щодо 61 священнослужителя УПЦ, суди оголосили вже сім вироків щодо деяких кліриків, які стали на бік ворога. Обшуки на об’єктах УПЦ по всій Україні СБУ проводить з осені 2022 року, в результаті яких правоохоронці виявили велику кількість антиукраїнських матеріалів, а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур», – коментують в центрі стратегічних комунікацій.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що двоє запорізьких нардепів проголосували проти заборони релігійних організацій пов'язаних з РПЦ

Джерело: 061.ua