Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

«Найтяжче дивитись на велику кількість зруйнованих життів»: психологиня ДСНС із Запоріжжя розповіла про особливості роботи під час війни

Раніше психологам ДСНС здебільшого доводилось працювати з особовим складом, а нині – вони одні з перших виїжджають на місця ракетних ударів.
Про роботу під час війни розповіла старший лейтенант служби цивільного захисту, психолог ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юлія Сидоренко.
«На початку повномасштабної війни я була в Енергодарі, працювала там три місяці під окупацією. Найтяжче – дивитись на велику кількість зруйнованих життів. Дуже часто виїжджаємо на надзвичайні ситуації, бачимо, як люди й цілі сім'ї втрачають усе в одну мить. У нас був випадок, коли ми приїхали на місце обстрілу окупантами, і там батько з матір’ю втратили доньку, зятя й маленьку онучку, якій було всього лише 11 місяців», – розповідає Юлія Сидоренко.
Вона додає, якщо раніше рятувальники виїжджали на місця подій, то знали, що 200-300 метрів є мирне життя. Розуміли, що всі приїдуть додому і все буде спокійно, а зараз такого не має.
«Ти розумієш, що ворог може повторно завдати удару», – каже вона.
У системі МВС у цілодобовому режимі працюють 116 фахівців психологічних служб ДСНС та 305 психологів Національної поліції України
Джерело: 061.ua