Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

У Запоріжжі ветерани отримали сертифікати на придбання житла: субвенція склала понад 125 млн грн

Понад 58 тисяч ветеранів та ветеранок зареєстровані в Запорізькій області. Цьогоріч Запорізька область отримала державну субвенцію у розмірі понад 125 мільйонів гривень для забезпечення житлом ветеранів війни та їхніх родин.

Сьогодні, 13 грудня, представники обласної адміністрації урочисто вручили 63 сертифікати на придбання житла. Серед отримувачів – ветерани, ветеранки та 15 родин загиблих захисників.

“Підтримка ветеранів – це наш пріоритет.. Вже зараз ми вибудовуємо плани на 2025 рік і один з пріоритетних напрямків – це допомога захисникам та ветеранам. Серед основних задач і проблем – питання житла У цьому році держава виділила 10 млрд грн на придбання житла для ветеранів. Це і ветерани АТО/ООС і ветерани з часів повномасштабного вторгнення. Більше ніж 125 млн гривень було розподілено на ветеранів Запорізької області. Сьогодні ми передаємо 63 сертифікати ветеранам на придбання житла. Серед них 15 родин загиблих”, – розказав голова ЗОВА Іван Федоров.

На квартирному обліку перебуває сьогодні по Запорізькій області близько 17 тисяч гривень ветеранів. На наступний рік планується збільшення кількості сертифікатів.

“На війні я з 2017 року, але в цій програмі щодо забезпечення житлом УБД знаходився з 2020 року. Сума коштів розраховується з урахуванням всіх члені родини. Я на той момент виховував сам дитину і нарахування було на нас двох.Сьогодні нам видали сертифікати на понад 1,5 млн гривень. Ця сума буде лежати на моєму особистому рахунку. Сам рахунок я нещодавно відкрив, всі необхідні документи зібрав. Я потім, коли буду купляти житло, вона буде перераховуватися людині, яка буде продавати житло через фірму або напряму”, – каже ветеран Роман Чернєв.

Він служив у батальйоні поліції особливого призначення, потім звільнився і продовжив службу в морській піхоті. У вересні 2024 року Роман Черєв був звільнений за станом здоров'я.

На питання, де Роман планує придбати квартири, він сором’язливо каже, що не може розв'язувати це питання самостійно і має порадитися з родиною, але всією душею хотів би мати житло в рідному Мелітополі після деокупації.

Ветеранка Лілія Несчетна з 2014 по 2021 рік була бойовим медиком, певний час працювала в 128 гірсько-штурмовій бригаді на посаді санінструктора, де надавала медичну допомогу на «нулі». Лілія каже, що на фронті не рахувала скільком надала допомогу. Сама отримала поранення та контузію.

“На квартирному обліку я з 2021 року. Оформлювала документи на отримання інвалідності та списання зі служби. Саме тоді мені запропонували подати документи та долучитись до програми на отримання житла, оскільки я вже на той момент мала статус ВПО (з Луганська), Фактично три роки чекала на отримання коштів. У мене сертифікат на 1, 8 млн грн, який я вже використала – купила квартиру у Запоріжжі. Мені пощастило, що люди терміново виїжджали за кордон і продавали квартиру на 65 квадратів. Я навіть не сподівалась, якщо чесно”, – каже пані Лілія.

Начальниця управління з ветеранської політики Запорізької ОДА Олена Сороченко розказує, що на сьогодні в Запорізькій області є декілька категорій ветеранів, які можуть отримати житло згідно з трьома постановами Кабміну

“Перша категорія – це учасники бойових дій з-поміж ВПО, які стоять на квартирному обліку до 24.02.2022 року. Друга – учасники бойових дій локальних війн, які брали участь у воєнних діях на території інших держав. Третя категорія – особи з інвалідністю першої та другої групи АТО/ООС та УБД під час широкомасштабного вторгнення. В цьому році ми закриваємо черги по двох постановах – це УБД локальних війн та ВПО. В наступному році залишається черга по особам з інвалідністю”, – зазначає Олена Сороченко.

Ветеранам, що потребують покращення житлових умов, потрібно прийти до структурного підрозділу соціальної політики за місцем реєстрації або до будь-якого іншого структурного підрозділу та надати відповідні документи (повний список опублікований на сайті Міністерства ветеранів) і стати в чергу.

“У нас сьогодні ця черга динамічна. Ви розумієте, якщо людина отримує інвалідність, вона може в будь-який час прийти та стати. На останню дату було 42 особи, які стоять на черзі, це саме особи з інвалідністю 1-2 групи”, – зазначають в управлінні з ветеранської політики Запорізької ОДА

Найбільше число людей, що стоять на квартирному обліку – це саме внутрішньо переміщені особи.

Ті, хто мають сертифікати, невдовзі отримають ці кошти на особовий рахунок. Ветерани самостійно купують житло в будь-якому регіоні України протягом року.

“Перші транші були на початку року і деякі вже придбали житло. Частина надійшла вже, а інша має надійти найбільшим часом. Початково держава виділила трохи понад 4 мільярди гривень, а восени постановою було передбачено ще 5,7 млрд для забезпечення житлом ветеранів. Це колосальна сума за останні роки. Сертифікати надавалися на суму від 1,6 млн до 2,5 млн гривень. Це сама залежить від кількості членів родини. Щоб встати на облік, у людини не має бути власного житла, або ж вона недостатньо для тієї кількості людей в родині”, – пояснює Олена Сороченко.

Посадовці зазначають, що моніторинг показує, що більшість ветеранів віддають перевагу центральній та західній Україні, і переважно саме там купують житло. Лише одиниці купують квартири у Запоріжжі.

На 2025 рік повністю закрити потребу по всім ветеранам, що знаходяться на квартирному обліку за державні кошти навряд чи вийде.

“Ми думаємо, що десь половина буде фінансування державного від потреби. Проте хочу нагадати, що у нас діє програма пільгового кредитування для ветеранів єОселя. Ми опрацьовуємо питання, щоб коштом коштів бюджету погашати частину відсотків. В цілому за державною програмою це 7% кредитування річного

Є приклади в державі, коли погашається відповідний відсоток, наприклад, 4% кредиту”, – каже начальниця управління з питань ветеранської політики Запорізької обласної державної адміністрації Олена Сороченко.

Джерело: 061.ua