Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

Як запоріжцям залишатися на зв’язку та з інтернетом під час блекаутів: поради фахівця

Оператори вкладають багато зусиль з забезпечення стабільної роботи інтернету та мобільного зв’язку під час відключень електроенергії. Для цього була збільшена кількість генераторів, що мають забезпечити сталий розвиток мобільної мережі під час повних блекаутів. На сьогодні понад 30% базових станцій забезпечні незалежною генерацією проти 5% на початку 2022 року.

Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Запорізької облдержадміністрації з питань цифровізації Володимир Чередніченко, передає 061.

У кожного оператора сформовані ремонтно-аварійні бригади, які повинні запускати ці генератори та забезпечувати їх функціонування Також задіяні генератори комунальних закладів та комунальних підприємств, донорські генератори.

Також на базових станціях збільшена кількість акумуляторних батарей, що дозволить стабільно утримувати навантаження понад 10 годин на території міста Запоріжжя та Запорізької області. До лютого 2025 планують виконати цей показник на 100%.

“На початку військових дій ми стикалися з тим, що базова станція протягом двох-трьох годин відключалась, і ми бачили перебої з мобільним зв'язком, можливістю здійснювати 2G-дзвінки, то наразі стабільна робота протягом шести годин операторами забезпечується. Ми все ще стикаємося з проблемою, що в операторів від'єднуються люди, які не вмикнули у себе на телефоні національний роумінг. Перевірте, чи включена у вас функція мережевого роумінгу на території України. Це безкоштовно для абонентів мобільного зв’язку, єдине, що деякі оператори потребують налаштувати цю функцію або через додаток “Мій Київстар”, My Vodafone, а Lifecell цю функцію включив за замовчуванням. Це надає можливістю здійснювати телефонні зв’язки та підключатися до мобільного інтернету”, – наголосив Володимир Чередніченко.

Посадовці рекомендують запоріжцям користуватися технологією xPON (мережі оптичного доступу), щоб залишатися на зв’язку якомога довше під час відключень електроенергії. А саме впровадження цієї технології у себе вдома та на робочих місцях.

“Вона є більш енергонезалежною та дозволяє підтримувати зв'язок через Wi-Fi довший період часу. Роутер, підживлений через павербанк, дає можливість бути на зв'язку протягом 24 годин і більше. Також є можливість підзарядити ці павербанки в пунктах незламності у разі тривалої відсутності електропостачання”, – прокоментував Володимир Чередніченко.

Наразі на території області перепідключення за технологією GPON/xPON майже у всіх операторів наземних каналів зв'язку є безкоштовним.

“Це оптичні засоби передачі даних, тобто до вас у квартиру заводять оптоволоконний кабель, який через медіаконвертер перетворює це все і під'єднається до вашого роутера. Коли ви замовляєте цю послугу у вашого провайдера, то він за власний кошт замінює мідний кабель на оптоволоконний та встановлює цей медіаконвертер. Ваше завдання – придбати павербанк та кабелі dc, що здатні перетворювати 5 v з павербанка на 9v чи 12v”, – зазначили фахівці.

Джерело: 061.ua