Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

“Допомагаємо рятувати життя людей”: як в Оріхові працюють поліцейські парамедики

Поліцейські парамедики – саме вони першими приїжджають на місце ракетних атак та майже завжди працюють в екстремальних умовах. Група поліцейських парамедиків – це 20 правоохоронців з різних підрозділів, "кістяк" групи – співробітники тренінгового центру обласної поліції.
Кореспонденти 061 побували в прифронтовому Оріхові та поспілкувались з бригадою парамедиків, яка якраз заступила на чергування. 
"Заступили на три доби", – говорить правоохоронець Андрій Грачов. Офіційна назва його посади – інструктор з особистої безпеки тренінгового центру ГУНП Запорізькій області або ж поліцейський парамедик. 

Йому 36 років. В поліції він з 2007 року. Каже прийшов одразу після служби в армії. Проходив різні курси з надання домедичної допомоги, має досвід АТО (був в Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську), а крайні 4 місяці працює в Оріхові.
"Займаємося рятування життів. Найскладніше – це працювати, коли йдуть повторні обстріли. Важко, адже ти хочеш допомогти якомога більшій кількості людей, а ворог продовжує обстрілювати місто. Але ми розуміємо, що від нас залежить життя людини", – розповідає він. 
Андрій каже, що навчання проходить постійно. Має близько 6 сертифікатів, точну їхню кількість вже і не пам'ятає, бо перестав рахувати. 
Він згадує, як нещодавно в Оріхові доводилось рятувати людей, які постраждали внаслідок ворожого обстрілу. Одній людині майже повністю відірвало руку, але завдяки тому, що парамедики змогли швидко дістатися на місце події, людині надали допомогу і це врятувало їй життя. 
Андрій зізнається, що колись мав забобони, але зараз просто виконує свою роботу і трошки вірить в Бога. 
"Іноді розгрібаєш завали і знаходиш під ними людину. Живу. Не дуже травмовану і розумієш, що Бог таки існує і рятує чиїсь життя", – говорить співрозмовник.

У той же час очільник групи парамедиків, начальник тренінгового центру поліції області Руслан Захаренко згадує трагічний випадок, коли правоохоронці кілька разів вмовляли стареньку жінку виїхати з міста, пояснювали, що тут надто небезпечно. Потім ворог в черговий раз обстріляв місто, одна з ракет влучила у подвір'я старенької. 
"Ми приїхали надавати допомогу, але вивозили вже, на жаль, не бабусю, а те, що від нелишилось …в чорному пакеті. Люди не завжди хочуть дослухатися", – розповідає поліцейський.
Правоохоронці говорять, що дуже правильним було рішення створити групу парамедиків саме на базі працівників поліції. Адже це люди підготовлені і різні ситуації бачили, морально готові. 
Після того, як закінчується чергування в Оріхові, вони повертаються у Запоріжжя і там виконують свої функції, як поліцейські.
"Одного дня, вже після роботи, загоняв машину в гараж, побачив дві ракети, які летіли в місті, буквально над головою. Розумів, що вони кудись зараз "прилетять". Завів машину і поїхав, коли телефонує начальник, каже про вибухи, про місце влучання і там, ймовірно, є постраждалі. Вже за кілька хвилин був на місці і допомогав. Так і працюємо", – додає Андрій.
Його колежанка – Поліна Онопко, якій 26 років, початку повномасштабної війни працювала перукарем (барбером). 
"Хотіла допомагати людям. 1,5 року працюю парамедиком. Закінчила курси, а взагалі, ми постійно навчаємось. Ми маємо бути ще і психологами, бо іноді людина не має важких поранень, але у неї може бути стрес і їй потрібна саме психологічна допомога", – пояснює Поліна. 
Група парамедиків, у складі якої вона працює, виїжджає на місця ракетних ударів, допомагає людям до приїзду медиків, а також допомагає рятувальникам з евакуацією поранених. 
"Важка робота… Важко бачити людей в такому стані. Найважче – коли серед постраждалих є діти і люди похилого, бо вони можуть найменше самі собі допомогти. Головне працювати за протоколом і чітко виконувати все, не впадати в паніку", – впевнена правоохоронець. 
За її словами, не можна виділити якийсь один випадок чи день, адже в їхній роботі – простих днів та випадків не буває. Відволіктися від пережитого Поліні допомагає прогулянка з її собакою "Алі". 
В рюкзаках парамедиків завжди є турнікети, шини, бандажі, бинти. В таких містах, як Оріхів, найчастіше люди отримують уламкові поранення. Тож, аби людина не померла через кровотечу, їй треба вчасно і, головне, правильно накласти турнікет. 
В ГУ НП в Запорізькій області додають, що постійно працюють над підвищенням рівня своїх знань та навичок у наданні домедичної допомоги й інші поліцейські. Відповідні курси вже пройшли понад 2000 поліцейських. 
Джерело: 061.ua