Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Запоріжжя

На Запоріжжі окупанти зманіпулювали темою надання кредитів на бронежилети

Російська пропаганда через підконтрольні медіа та телеграм-канали минулого тижня розпочала розганяти історію про те, що нібито українським військовим пропонують бронежилети у кредит. 061 в рамках проєкту «Перевірено. Запоріжжя» розбирався з цією темою.
Так, 24 жовтня на телеграм-каналі окупаційної влади «Токмак Сегодня» з’явився допис з відеороликом, де TIKTOKER з нікнеймом George Ivensiya показує білборд, де намальована військова амуніція і написано про оплату частинами та розказує, що українцям пропонують брати бронежилети в кредит.
«Посмотрите на это дно. Бронежилеты в кредит. Прикиньте, он покупает себе бронежилет в кредит, его убивают в тот же день, а маме с папой всю жизнь рассчитываться за бронежилет, в котором погиб их сын. Это же просто п….ц», –  зазначає блогер.

Цю тему підхопила і російська «Комсомольська правда», яка додала, що «акцію проводить "Приватбанк", який колись належав нині опальному та заарештованому олігарху Ігорю Коломойському».

А «ZOV. Харьков” додає, що «банки пропонують бойовикам купувати бронежилети в кредит, в той самий час, як Україні гроші дають усім НАТО та колективним Заходом».

Насправді ж на скріншоті з відео можно побачити на рекламному борді, що спричинив таку бурю емоцій російської пропаганди, напис вєнторгу Velmet та їх контакти. Такий мілітарі бренд справді існує в Хмельницькому і ми звернулися за коментарем до власника компанії Сергія Міняйлука.

Він зазначає, що вся ця історія є маніпулятивною, адже вони не пропонують жодних бронежилетів в кредит.
«Цей банер був виготовлений ще в 2020 році. На той момент зарплати в Збройних Силах були невеликі і до мене одного разу звернулися хлопці з такою пропозицією. Ці відсотки ми покривали, а хлопці отримували необхідне спорядження. Це НЕ бронежилети. Цю історію ми закрили або ж наприкінці 2020 року або в 2021 році. Ми нічого ні кредит, ні оплату частинами не видаємо це легко перевірити. Зараз ми військовим надаємо знижки. Рекламний банер цей є в нашій власності і ми не зняли вчасно, бо з іншої сторони зображений наш товариш, який загинув. Я вважаю, що вся ця історія спланована російським ІПСО і мені дуже шкода, що наші люди ведуться на цю «кухню», – пояснює Сергій Міняйлук.
Стосовно ПриватБанку, який також вказаний на цьому рекламному банері нібито в якості партнера, то в пресслужбі банку зазначають, що вони не мають нічого спільного з цією історією.
«ПриватБанк не має жодного відношення до цієї реклами. Ніякого погодження ми не надавали щодо такої акції. В нас поки немає підтвердження, що цей магазин є партнером «Оплати частинами». З боку банку, можу запевнити, що жодної колаборації з цим магазином в нас не було. Звісно, підключити оплату частинами досить легко і можна це зробити в банківському додатку для юридичних осіб», -  зазначає менеджер з комунікацій в регіонах Головного офісу Приватбанку Олександр Жильцов.
Фігура самого блогера, який зняв скандальне відео також є досить сумнівною. George Ivensiya набрав популярність у ТiкТок завдяки провокаційним відео з критикою української влади та її мешканців. Він називає себе одеситом, хоча насправді він народився та певний час прожив в Москві. Наразі він знаходиться за кордоном і використовує наративи російської пропаганди щодо «нацистів», «бендерівців» та «бойовиків ЗСУ».
 “Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів
Джерело: 061.ua