Війна

Кількість жертв серед цивільних в Україні досягла максимуму за останні три роки

Через посилення російських авіаударів кількість загиблих і поранених мирних жителів в Україні минулого місяця сягнула найвищого рівня з квітня 2022 року. Про це на засіданні Ради Безпеки ООН повідомив помічник Генерального секретаря з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохамед Халед Хіарі. Він повідомив, що 17 червня Російська Федерація завдала ще одного масштабного удару по Україні.

Київська, Харківська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Сумська та Миколаївська області потрапили під обстріл. Було пошкоджено об'єкти виняткової історичної та культурної цінності. Зокрема, удару було завдано по Києво-Печерській лаврі, яка є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Напередодні дрон врізався в Харківський художній музей. За даними ЮНЕСКО, з лютого 2022 року в Україні було пошкоджено понад 530 культурних об'єктів. За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, помічник Генерального секретаря зазначив, що у травні в Україні загинуло щонайменше 274 мирних жителі, а ще 1763 отримали поранення.«Це найвищий місячний показник загиблих і поранених з квітня 2022 року», — підкреслив чиновник.

ООН підтвердила загибель щонайменше 16 126 мирних жителів, включно з 796 дітьми з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 46 590 цивільних отримали поранення, включно з 2835 дітьми. Реальні цифри, за словами Хіарі, найімовірніше, значно вищі. Він також звернув увагу на наслідки війни для цивільного населення на території Російської Федерації та на ТОТ України, зокрема в Автономній Республіці Крим.

Хіарі закликав до негайної деескалації та відновлення дипломатичних зусиль для досягнення повного, негайного та безумовного припинення вогню та справедливого і міцного миру відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та ухвалених резолюцій. У понеділок Рада Безпеки ООН зібралася на екстрене засідання для обговорення останнього обстрілу України, зокрема Києво-Печерської лаври.

Exit mobile version