Національна розвідувальна служба Південної Кореї заявила про намір Північної Кореї відправити 12 тисяч військових до України. Про це пише агентство Yonhap.
За повідомленням, йдеться про чотири бригади військових, зокрема спецназ, і передислокація цих сил уже почалася.
Раніше про можливе приєднання північнокорейських військових до війни Росії проти України заявляв український президент Володимир Зеленський, а також очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
За словами Буданова, близько 11 тисяч північнокорейських військових уже проходять підготовку на сході Росії, і перший підрозділ готується до відправлення до Курської області РФ. Куди відправлять решту, за його словами, – поки що невідомо.
14 жовтня Зеленський заявив, що КНДР "фактично входить у війну". Він також сказав, що Північна Корея не просто передає зброю Росії, а фактично відправляє своїх громадян воювати в Україну в російських військах.
У Кремлі відкинули ці звинувачення як "фейкові новини".
Того дня російський лідер Володимир Путін подав для ратифікації до російської Держдуми текст російсько-північнокорейської угоди про всеосяжне стратегічне партнерство, яку обидві країни підписали в червні 2024 року.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив, що Кремль, ймовірно, використовує нещодавню угоду про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією і Північною Кореєю, укладену в червні 2024 року, для того, щоб якомога довше уникати мобілізації в РФ.
У Білому домі заявили, що Сполучені Штати "стурбовані" повідомленнями про те, що північнокорейські солдати воюють на боці Росії у війні проти України.
Речник Ради національної безпеки США Шон Саветт заявив, що участь військ КНДР у війні проти України, якщо ці повідомлення є правдивими, означатиме значне посилення співпраці між Північною Кореєю і РФ у військовій сфері.
КНДР відкрито підтримує Москву у війні проти України. Північна Корея постачає Росії артилерійські снаряди і ракети. Повідомлялося також про можливі постачання військової форми й інших видів амуніції та спорядження.
Copyright © 2024 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода