Війна

Севастополь залишився без світла після атаки на енергетику

В окупованому Криму вночі повідомляли про вибухи, пожежі та проблеми з електропостачанням. Призначений Росією "губернатор" Севастополя заявив, що місто тимчасово залишилося без світла після атаки на енергетичну інфраструктуру. Призначений РФ "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв повідомив, що внаслідок атаки на енергетичну інфраструктуру місто тимчасово залишилося без електропостачання."В результаті атаки ворога на нашу енергетичну інфраструктуру місто тимчасово залишилося без електропостачання", – написав Развожаєв у Telegram.

За його словами, зранку через відсутність напруги тролейбуси не вийдуть на маршрути. Також у місті скасували автобусні маршрути №6, 30, 37, 47, 74, 82 і 83. Дитсадки у Нахімовському та Балаклавському районах, а також в Інкермані мають працювати у режимі чергових груп без гарячого харчування.

Увечері 23 червня радник призначеного Росією "глави" окупованого Криму повідомляв про "превентивне" введення графіків віялових відключень електроенергії на півострові. Astra писала, що половина Криму залишилася без світла. Telegram-канал "Крымский ветер" повідомляв про вибухи в районі Сімферопольської ГРЕС, мису Фіолент у Севастополі та Керчі.

За даними каналу, в районі головної електропідстанції Севастополя нібито було три влучання, після чого виникла сильна пожежа. Канал зазначає, що йдеться про підстанцію ПС 330/220/110/35 кВ "Севастополь", яка є основним вузловим об'єктом Севастопольського енергорайону. Окремо "Крымский ветер" повідомляв про пожежу біля села Шафранне, західніше аеродрому "Гвардійське".

За даними моніторингової групи каналу, це місце відоме як одна з точок запуску російських БПЛА типу "Шахед"/"Герань". Також канал писав про два осередки пожежі південніше Керчі на території військового містечка. Причина загоряння там невідома.

Канал Exilenova+ повідомляв про масовану атаку ударних дронів по окупованому Сімферополю та заявляв про атаку на Сімферопольську ТЕС. За даними каналу, місцеві жителі фіксували вибух на території об'єкта. Канал Astra також повідомляє про пожежу після удару по Сімферопольській ТЕС, посилаючись на власного OSINT-аналітика.

Окупаційний чиновник Володимир Сальдо вранці 24 червня також заявляв про повне або часткове знеструмлення всіх округів окупованої частини Херсонської області. Пізніше він повідомив, що електропостачання нібито відновили в повному обсязі. Повідомлення про конкретні влучання по енергооб'єктах, пожежі біля військових об'єктів і наслідки роботи мобільних вогневих груп наразі базуються на даних місцевих Telegram-каналів і очевидців.

Водночас сам факт знеструмлення Севастополя після атаки на енергетичну інфраструктуру підтвердила призначена Росією окупаційна влада міста. Для окупованого Криму це черговий інфраструктурний удар після проблем із пальним. Раніше на півострові вже вводили обмеження на продаж бензину і дизеля, а в Севастополі тепер додалися перебої з електрикою, транспортом і роботою частини міських сервісів.

Крим має особливо вразливу логістику, оскільки залежить від поставок через Керченський міст, морські маршрути та сухопутний коридор через окуповані території півдня України. Тому удари по енергетичних і логістичних вузлах півострова швидко переходять у практичні обмеження для окупаційної адміністрації та населення. За матеріалами: Astra, Крымский ветер, Exilenova+

Exit mobile version