Війна

В ISW пояснили, навіщо Росії припинення вогню

Росія використає будь-яке припинення вогню для підготовки до майбутніх наступальних операцій в Україні.
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).
Військові аналітики підкреслили, що військова інтервенція Росії в Криму і на Донбасі в 2014 році порушила численні міжнародні зобов'язання Росії щодо поваги до суверенітету і територіальної цілісності України, включаючи визнання Росією України як незалежної держави в 1991 році і Будапештський меморандум 1994 року, в якому Росія конкретно зобов'язалася не підривати суверенітет і територіальну цілісність України.
Немає жодних підстав вважати, що Кремль поважатиме будь-яку нову угоду, що зобов'язує Росію не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України. Припинення вогню надало б Росії можливість відновити деградовані сили, відволікти людські ресурси на широкомасштабну експансію і реформи замість того, щоб вести бойові дії в Україні, і дозволило б Росії продовжити мобілізацію своєї оборонно-промислової бази без обмежень, пов'язаних з нагальними оперативними потребами в Україні.
Росія могла б використати припинення вогню для підготовки сил, більш придатних для проведення наступної серії наступальних операцій з метою зміни режиму, демілітаризації і завоювання України. Припинення вогню, безумовно, надало б Україні власні можливості для вирішення питань формування збройних сил і розвитку оборонної промисловості, але Кремль, можливо, небезпідставно очікує, що заморожений фронт зробить підтримку України менш нагальною і важливою для Заходу і дозволить Росії випередити Україну в підготовці до відновлення бойових дій.

Ключові висновки ISW за 24 травня:
Західні ЗМІ продовжують повідомляти, що правитель Росії Володимир Путін зацікавлений у припиненні вогню в Україні шляхом переговорів, хоча риторика Кремля та військові дії Росії показують, що Путін залишається незацікавленим у змістовних переговорах і будь-якому врегулюванні, яке б завадило йому знищити незалежну українську державу. Російські джерела, які спілкувалися із західними ЗМІ, також запропонували взаємно суперечливі характеристики позиції Путіна щодо переговорів. Ці російські джерела особливо підкреслювали територіальні поступки, як частину нібито передбаченого Путіним припинення вогню, але рідко торкалися ширших стратегічних цілей путінської війни в Україні. Припинення вогню не заважає Росії відновити свою наступальну кампанію з метою знищення української державності, і Росія використає будь-яке припинення вогню для підготовки до майбутніх наступальних операцій в межах України. Зараз Росія готується до можливості звичайної війни з НАТО, і Кремль, ймовірно, розглядатиме все, окрім капітуляції України, як екзистенційну загрозу здатності Росії вести таку війну. Кремль продовжуватиме вдавати зацікавленість у переговорах у критичні моменти війни, щоб вплинути на прийняття рішень Заходом щодо підтримки України та продовжувати зусилля, щоб добитися від Заходу превентивних поступок. Путін прямо відкинув легітимність президента України Володимира Зеленського як президента 24 травня, що стало останньою в серії спроб позбавити Зеленського повноважень брати участь або відмовитися від переговорів з Росією та підірвати довіру українців до Зеленського. Неназвані російські урядовці та джерела в Міністерстві оборони (МО) Росії та Кремлі повідомили незалежному російському виданню The Moscow Times, що зусилля щодо усунення високопоставлених російських оборонних чиновників і командирів у формі, ймовірно, триватимуть у найближчі тижні та місяці. Українські війська 23 і 24 травня завдали серію успішних ракетних ударів по військових об’єктах на території окупованої Росією України. Повідомляється, що вранці 23 травня українські війська завдали удару з безпілотника по російській радіолокаційній системі раннього попередження в Краснодарському краї Росії. Українське військове управління продовжує вирішення кадрових завдань України. Міністерство оборони США оголосило 24 травня про пакет військової допомоги вартістю 275 мільйонів доларів для допомоги українським військам у відбитті наступальних операцій Росії на півночі Харківської області. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг 24 травня заявив, що країни-члени НАТО повинні розглянути питання про зняття обмежень на використання Україною західної зброї для ударів по військових цілях на території Росії. Російські війська нещодавно просунулися поблизу Вовчанська, Сватового, Кремінної та Донецька. 23 травня газета Financial Times (FT) повідомила, що секретар РНБО України Олександр Литвиненко заявив, що у 2023 році Росія залучила понад 385 тисяч військових.

Exit mobile version