Ексміністр оборони Британії Бен Воллес висловив віру у те, що Україна рухається до перемоги і зможе перемогти, якщо західні союзники вчасно постачатимуть необхідну для цього зброю. Про це йдеться у його колонці у британському The Telegraph.
Воллес нагадав, як перед початком повномасштабної війни аналітики й уряди на Заході недооцінили готовність і спроможність України захищатися, а тепер почали ставити під сумнів шанси України на успіх після складного й затяжного початку контрнаступу. Ексміністр провів паралелі між моральним духом британців на початку Другої світової війни і тим, як повномасштабну війну зустріли українці та змогли здивувати світ.
"З початку літа українці знову вчаться на ходу. Їхні сили адаптують свою тактику, виносять уроки і максимально ефективно використовують подаровану нами зброю. Вони беруть британське озброєння і демонструють набагато більші успіхи, ніж очікувалося", – заявив Бен Воллес.
Він констатував, що ЗСУ повільно, але впевнено пробиваються через російські лінії оборони.
"Десь це ярд за ярдом, іноді село за селом, але Україна зберігає імпульс і рухається вперед… У нас є шанс допомогти закінчити це. Російська армія тріщить. Україна освоїла нову тактику проходження жахливих мінних полів. Ракети Storm Shadow знищують російські командні пункти. Ми є свідками зародження битви за Крим. Ми повинні дати Україні допомогу, яка потрібна для перемоги", – заявив Воллес.
Він висловив впевненість, що війну проти Росії можливо виграти, і Кремль вже програє.
"Так само як людські емоції допомагають Україні досягати успіху, емоції стали проблемою для Путіна і його злочинного режиму. Романтизовані уявлення, самолюбство і помста підштовхнули Путіна вторгнутися в Україну – і це зумовить його кінець", – наголосив Воллес, зазначивши, що армія РФ втратила понад 2500 танків, 6500 одиниць іншої бронетехніки та близько 300 000 особового складу пораненими або вбитими, а в російському командуванні постійно відбуваються заміни.
"Путін у відчаї чіпляється за останні дві речі, які його можуть врятувати – це час і розкол у міжнародній спільноті. Британія може щось зробити і в першому, і в другому випадку. Ми повинні допомогти Україні втримати імпульс – а це означає більше снарядів, ракети ATACMS і Storm Shadow. А найкращий спосіб втримати міжнародну спільноту згуртованою – це демонстрація успіху", – зазначає Воллес.
Україні Воллес радить переглянути масштаби мобілізації, зауважуючи, що середній вік українських військових на фронті – близько 40 років, а Росія тим часом приховано проводить масштабну мобілізацію по всій країні і знає, що пауза у бойових діях дасть можливість створити нову армію.
"Давайте не спинятися ані на день… Світ спостерігає, чи достатньо у Заходу рішучості стояти за наші цінності і засновану на правилах систему міжнародного порядку. Те, що ми зробимо зараз для України, визначить безпекову ситуацію для усіх нас на багато років наперед", – наголошує Воллес.