Світ

Більшість американців не вважають війну з Іраном виправданою

Тільки чверть американців вважають, що війна США з Іраном вартувала своїх витрат. На цьому тлі рейтинг схвалення Дональда Трампа знову опустився до мінімуму його другого терміну. Лише 24% американців вважають, що війна з Іраном була виправданою з урахуванням її ціни для США.

Про це свідчить нове опитування Reuters/Ipsos, проведене після попередньої угоди Вашингтона і Тегерана. Половина опитаних заявили, що конфлікт не вартував понесених витрат, решта не визначилися з відповіддю. Опитування також показало, що 63% американців вважають малоймовірним, що угода Трампа з Іраном призведе до довгострокового миру між країнами.

Тільки 18% респондентів вірять у такий результат. Рейтинг схвалення Трампа знизився до 34%. Це повторення найнижчого показника його другого президентського терміну, який Reuters/Ipsos фіксував у квітні.

Тільки 23% американців вважають, що після війни США опинилися в сильнішій позиції щодо Ірану. При цьому 35% вважають, що позиція Вашингтона стала слабшою. Окремою проблемою для Трампа залишається економіка.

Його роботу щодо вартості життя схвалюють лише 22% американців, що близько до мінімальних показників його президентства. Водночас непопулярність війни з Іраном не означає автоматичної відмови США від підтримки України. Але вона показує, що американські виборці дедалі жорсткіше оцінюють зовнішню політику через ціни, витрати бюджету та особисті фінансові наслідки.

Exit mobile version