Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Світ

Прем’єр Естонії закликала Європу серйозно готуватися до війни

Європа переживає критичний момент, що визначає безпеку та майбутнє на десятиліття. Усім треба пам'ятати, що є що захищати і дуже реальна загроза, від якої потрібно захищатися. Про це йдеться у пр
омові прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас на Європейському саміті з оборони та безпеки 2024 року.
"Росія прагне відтворити власне бачення світу, де панує сила – за наш рахунок. Росія показала, що її не хвилюють шляхи та засоби, поки її бажані цілі залишаються в межах досяжності. У нас вичерпано місце для помилок, коли ми думаємо про готовність Росії використовувати військову силу для досягнення своїх ворожих стратегічних цілей. Ми повинні переконатися, що ми також не втратимо час", – наголосила Каллас.

Вона додала, що зараз Збройні сили РФ чисельно сильніші, ніж були два роки тому, а російський військово-промисловий комплекс – мобілізований, через що країна-агресорка виробляє значно більше обладнання та боєприпасів у кожній категорії, ніж уся євроатлантична спільнота разом узята.
Крім того, на думку прем'єрки, за кілька років військова позиція Росії на східному фланзі НАТО, ймовірно, лише збільшиться: реформування ЗС РФ вже триває, а нові підрозділи формуються біля кордонів НАТО.
"Коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України – це різко нагадало нам, що свобода не дарована, за неї потрібно боротися. Наш обов’язок як лідерів – переконатися, що для жодного майбутнього покоління свобода одного дня не буде лише спогадом про далеке минуле", – зазначила глава уряду Естонії.

Каллас також наголосила, що така перевага росіян є "нерозумним параметром" для будь-яких переговорів з РФ, оскільки її "кредитна оцінка дотримання своїх зобов’язань близька до нуля".
"Нехай нас не обманюють – довгострокові інтереси Росії все ще дуже-дуже протилежні миру", – зазначила вона.

За словами Каллас, існують різні оцінки того, як скоро Росія відновиться і зможе знову напасти.

"Кількість – три, п’ять чи десять років, значення не має. Усі погоджуються, що вони будуть готові до наступної війни. Усе, що вони шукатимуть, – це можливість, у якій ми повинні відмовити їм… Росія тримає під прицілом кожну людину в Україні – щодня і щоночі. Це все одно може бути доля Європи. Або не може, якщо ми вирішимо діяти і уникнути цього", – наголосила вона.

За словами Каллас, аби дати відсіч потенційній російській агресії, Європа повинна:

збільшити оборонну промисловість і витрати на неї;
заповнити прогалини у спроможності та придбання та збереження великих запасів боєприпасів;
захистити ланцюги постачання, співпрацюючи з трансатлантичними партнерами, аби скоротити та зменшити ризики мереж постачання;
розділити "тягар ризику" з промисловістю, зокрема у капіталовкладенні та підтримці резервних потужностей, однак максимально зберегти конкурентоспроможність і нормальне функціонування ринку;
збільшити резерв технологічно кваліфікованих працівників;
підготувати суспільство у цілому.