Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Світ

Угорщина знову відклала ратифікацію вступу Швеції в НАТО

Парламент Угорщини поки що не готовий ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО. Це питання відсутнє на порядку денному майбутньої парламентської сесії, попри очікування та попередні запевнення.
Як зазначає видання Euractiv, минуло півтора року з того часу, як Швеція вирішила подати заявку на членство в НАТО. Всупереч обіцянці Будапешта, що він не буде останнім, хто ратифікує заявку Швеції, це здається неминучим, оскільки Туреччина наближається до схвалення.
В Анкарі спостерігається прогрес: парламентський комітет із закордонних справ має проголосувати з цього питання 16 листопада. Потім ратифікація турецьким парламентом може статися швидко.
За даними Euractiv, президент Реджеп Тайіп Ердоган планує повідомити позитивні новини в Берлін 17 листопада, де він зустрінеться з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

Проблемна країна
Тим часом, коли угорський парламент збереться наступного тижня у Будапешті, це питання не буде на порядку денному, оскільки угорський парламент не готовий ратифікувати заяву Швеції до НАТО, підтвердила депутат Агнес Вадаї.
Раніше прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що схвалення Угорщиною шляхом ратифікації парламентом є простою формальністю, оскільки питання вже обговорювалося та вирішувалося у комітетах.
Останнім часом голосування кілька разів переносилося. Угорські політики вимагають пояснень щодо критики демократичного розвитку країни, аналогічної стурбованості, вираженої багатьма іншими європейськими політиками.
Проте шведський уряд упевнений, що з боку Угорщини не буде перешкод.
"Ми не обговорювали це сьогодні, але посил завжди був одним і тим же: Угорщина не повинна бути останньою країною, яка ратифікує шведську заявку", – заявив міністр оборони Пол Йонсон у Брюсселі 14 листопада.

Однак Будапешт став проблемою НАТО щодо розширення Альянсу та підтримки України. Угорщина критикувала розширення своїх енергетичних зв'язків з Москвою, тоді як війна в Україні все ще триває, неодноразово закликаючи до миру, вимагаючи від Києва високих стандартів захисту меншин в обмін на створення Ради НАТО-Україна і призупинивши виплату коштів ЄС.