Світ

В ЄС виникли розбіжності у запровадженні санкцій щодо Ірану – WSJ

Євросоюз виступає проти прагнення Франції та Німеччини запровадити санкції проти Ірану за постачання ракет та іншої військової техніки своїм регіональним союзникам. Про це The Wall Street Journal на умовах анонімності повідомили високопосадовці ЄС.
За словами джерел, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель виступив проти санкцій, на яких наполягають Франція, Німеччина, Нідерланди та п'ять інших країн Євросоюзу, заявивши, що цього не потрібно робити зараз.
У листі, з яким ознайомилося видання, на адресу Борреля ці вісім країн заявили, що ЄС має запровадити режим санкцій, який дозволить їм націлитися на "іранських суб'єктів, які озброюють, фінансують, консультують та інструктують" проіранські регіональні ополчення, а також на самі угруповання.

Як йдеться у матеріалі, посадовці ЄС у Брюсселі заявили державам-членам Євросоюзу, що вжиття заходів проти Ірану через його підтримку своїх союзників на Близькому Сході може призвести до ескалації напруженості в регіоні та підірвати дипломатію щодо ядерної програми Ірану.
У листі до восьми країн-членів ЄС минулого тижня Боррель заявив, що їхня пропозиція націлитися на дестабілізуючу діяльність Ірану "об'єднала б два театри" Росії та Близького Сходу, "що може мати потенційно непередбачувані наслідки", стверджує WSJ.
"Залишається вкрай важливим ретельно оцінити потенційний вплив подальших заходів, щоб уникнути того, що участь ЄС може бути витлумачена як ескалація або поставити під загрозу інші важливі цілі політики ЄС, такі як стримування ядерної програми Ірану, яка є більш нагальною, ніж будь-коли", – цитує видання його відповідь.

Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен у листі до Борреля від 26 лютого, з яким ознайомився WSJ, попросив ЄС "приєднатися до США у запровадженні додаткових санкцій проти іранських юридичних і фізичних осіб, причетних до зростаючої військової співпраці Ірану з РФ, зокрема, пов'язаної з передачею ракет і дронів".

Exit mobile version