Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Світ

ЄС планує запровадити мита на імпорт зерна з Росії та Білорусі – FT

ЄС готується ввести мита на імпорт зерна з Росії та Білорусі. Це стане першим обмеженням на продовольчі товари після повномасштабного вторгнення Москви в Україну. Про це повідомляє Financial Times.
Брюссель довгий час чинив опір тиску з боку Польщі та країн Балтії, вимагаючи обмежити російський і білоруський імпорт, стверджуючи, що такий крок може порушити роботу світових продовольчих ринків і завдати шкоди країнам, що розвиваються. Але, за словами людей, знайомих із планами, очікується, що найближчими днями Єврокомісія запровадить мито в розмірі 95 євро за тонну на зерно з Росії та Білорусі.

За словами співрозмовників видання, це призведе до зростання цін щонайменше на 50% і знищить попит. Мита в розмірі 50% також буде введено на насіння олійних культур і продукти їх переробки.
Імпорт ЄС із Росії порушених продуктів – зернових, насіння олійних культур та їхніх похідних – сягнув рекордної позначки в 4 млн тонн у 2023 році, що становить 1% від загального споживання ЄС.
Співрозмовник видання заявив, що мито буде встановлено на рівні, максимально допустимому за правилами СОТ.
Росія може вжити заходів у відповідь, але вона вже заборонила імпорт більшості продуктів харчування з ЄС, а багато європейських компаній, що працюють у цьому секторі, останніми роками пішли з країни.

Країни ЄС – за заборону імпорту російського зерна
Наприкінці лютого уряд Латвії заборонив імпорт зерна з території Росії та вимагає від Європейського Союзу такого ж кроку.
Після цього прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про необхідність боротися з імпортом російського зерна на європейський ринок.
Сейм Польщі 8 березня підтримав постанову про санкції проти агропродукції з території Росії та Білорусі та просить Єврокомісію запровадити санкції на імпорт російського та білоруського продовольства та сільськогосподарської продукції до ЄС.
Представники більшості політичних груп у Європарламенті висловилися за санкції на аграрну продукцію із Росії та Білорусі.