Країни Європейського союзу побоюються заходів у відповідь і кібератак з боку Росії після конфіскації її активів. Про це повідомляє Politico.
Група промислово розвинених країн G7 розглядає пропозицію використовувати російські активи як заставу для банківських кредитів, які могли б фінансувати відновлення України, за словами чиновників, залучених до процесу. Ці кошти будуть конфісковані, якщо Росія відмовиться виплачувати репарації після закінчення війни.
Ці пропозиції висуваються на тлі зростаючих побоювань з приводу заходів Москви у відповідь – зокрема потенційних кібератак на західні країни – у разі повномасштабної конфіскації її заморожених активів.
Кілька європейських чиновників, які брали участь в обговореннях, попередили, що це може викликати відповідну реакцію проти європейських активів у Росії.
"Ми вступаємо в незвідані води. Будь-яка людина буде стурбована потенційними наслідками конфіскації активів", – заявив один із дипломатів ЄС, який говорив на умовах анонімності, щоб обговорити делікатні переговори.
Незв'язана спроба ЄС спрямувати Україні кошти з центрального бюджету зіштовхнулася з серйозним політичним опором, що змусило уряди шукати альтернативні джерела грошей.
Наприкінці минулого року західна преса писала про те, що США запропонували країнам "Великої сімки" конфіскувати заморожені російські активи у розмірі 300 млрд доларів на користь України. Ініціативу хотіли погодити до 24 лютого 2024 року.