Європейський Союз вирішив запровадити тематичний режим санкцій. Він буде присвячений гібридним загрозам з боку Москви.
Про це говорить публікація журналіста "Радіо Свобода" на Рікарда Йозвяка в Х (Twitter).
За його даними, посли ЄС 2 жовтня узгодять новий тематичний режим санкцій, орієнтований на російські гібридні загрози. Він буде формалізований наступного тижня.
"Поки що немає імен, але вони будуть додані в майбутньому", – повідомив він.
Йозвяк повідомив, що спочатку хотіли запровадити загальний режим санкцій, але в результаті погодилися, що він буде зосереджений на російських погрозах.
Санкції ЄС проти Росії
Європейський Союз ввів проти Росії велику кількість санкцій у відповідь на її вторгнення в Україну. Ці санкції охоплюють різні сфери та спрямовані на те, щоб чинити економічний тиск на Росію та змусити її припинити воєнні дії.
Основні напрямки санкцій:
Фінансові санкції: Обмеження на операції з центральним банком Росії, блокування активів російських банків та олігархів, заборона надання певних фінансових послуг. Енергетичні санкції: Обмеження на імпорт російської нафти та газу, заборона нових інвестицій у російський енергетичний сектор. Торгові санкції: Заборона на експорт до Росії певних товарів та технологій, які можуть бути використані для військової промисловості. Транспортні санкції: Закриття повітряного простору для російських літаків, обмеження доступу російських суден у порти ЄС. Візові обмеження: Обмеження видачу віз для російських громадян. Персональні санкції: Введення санкцій проти російських політиків, олігархів та інших осіб, які причетні до ухвалення рішень про вторгнення в Україну.
Останній пакет санкцій
На даний момент діє 14-й пакет санкцій, прийнятий у червні 2024 року. Він включає:
Додаткові персональні санкції: До списку потрапили 116 фізичних та юридичних осіб, пов'язаних із підривними діями проти України. Обмеження в енергетичній сфері ЄС заборонив перевантаження російського зрідженого природного газу (ЗПГ) на своїй території. Обмеження на фінансові операції: Організаціям ЄС заборонено підключатися до російської системи передачі фінансових повідомлень.
Як заявив представник ЄС із санкцій Девід О'Салліван, санкції не є "чарівною пігулкою" , а їхня мета – зробити так, щоб Росії було складніше, повільніше і дорожче підживлювати свою військову машину.