У Запоріжжі останнім часом погіршилась безпекова ситуація через збільшення ворогом кількості дронів, якими він б’є по місту. Для захисту людей та інфраструктури було прийнято рішення розпочати встановлювати в місті антидронові сітки. Наразі ця робота проводиться за кількома напрямками. По-перше, сітками захищають основні місця скупчення людей, а також логістичні шляхи – дороги та мостові переходи.
Більш детальніше про захист міста сьогодні журналістам розповів голова Запорізької ОВА Іван Федоров. Далі – в матеріалі 061.
Бетонні укриття та допомога партнерів
Керівник області говорить, що розроблено та втілюється життя, так званий пасивний захист.
“Що включає в себе пасивний захист: це великий комплексний план прийнятий на Раді оборони. В першу чергу передбачено, що на основних логістичних магістралях будуть зроблені антидронові шляхи. Друге – встановлення укриттів. Ми вже домовились з нашими міжнародними партнерами про 30 укриттів, які будуть поступово передаватись найближчими тижнями. Всього нам потрібно 200 штук. Одне укриття коштує 1,5 – 2 млн грн, тож це великі кошти і тому зараз намагаємось домовитись з міжнародними партнерами, щоб збільшити кількість таких укриттів і будемо встановлювати. Третя компонента – це робота з нашими комунальними підприємствами, лікарнями, адміністративними закладами по укріпленню вікон, входів, шляхів доступу. Наприклад, в лікарні всі вікна будуть обклеєні бронеплівкою, бо ми бачимо статистику, що після вибуху страждають саме від уламків. Також шляхи підходів та виходів будуть закритиі антдироновими сітками”, – пояснив він.
Чи можна заховати під сіткою місто
Федоров додав, що наразі все розпочато монтаж сіток на основних мостових переходах. Йдеться про вантовий міст, міст Преображенського, а також роботи будуть виконуватись і через дамбу ДніпроГЕС.
“Хочу, щоби всі чітко розуміли функціонал антидронових сіток. На жаль, ми не здатні все місто закрити антидроновими сітками, бо, як ми бачимо, на трасі Оріхів – Запоріжжя, є сітки, але в’їзди, виходи мають обслуговуватись комунальними службами. Маємо розуміти, що ці місця є нашим вразливим місцем. Тому сьогодні наше основне завдання – закрити місця скупчення громадян і захистити трафік. До кожного підʼїзду ми не здатні підійти, воно не буде ефективно, воно не буде працювати”, – пояснив Федоров.
Мобільні заправки
Окремий комплекс заходів стосується АЗС. Наразі до керівників всіх станцій доведені типові проекти захисту, які вони будуть впроваджувати власним коштом.
“Наразі в місті дефіциту палива не існує”, – запевнив голова області.
Ситуація з атаками на АЗС та варіанти їхнього захисту доведені до прем’єр-міністра України. Федоров додав, що тут передбачається три важливі компоненти: пасивний захист, наявність ремкомплекту для швидкого відновлення і третє – на випадок критичної ситуації мають працювати мобільні заправочні станції.
“Ми це довели до всіх мереж АЗС, але це питання має бути врегульоване на рівні держави. Адже не лише Запоріжжя в такій ситуації. Одна з державних мереж АЗС прийняла рішення вдосконалити наш проект, який ми надіслали всім. Що стосується цін на пальне, то це не вплине на них”, – прокоментував він.
Команда «не скупчуватись»
Федоров також акцентував увагу на тому, що всім керівникам комунальних підприємств доручено розоредити транспорт, щоб ворог не зміг вразити його дронами. Крім того, в місті та області ведеться роботу із захисту критичної інфраструктури.
“Це окрема робота, яку ми виконуємо з минулого року. Розпочали ми з електро трансформаторних підстанцій, продовжили захистом теплових мереж та водної інфраструктури. Ми не будемо обширно про це говорити, але робота проводиться”, – сказав він.
Джерело: 061.ua