В Національній поліції Запорізької області прозвітували, що впродовж 2024 року розкрили за допомогою службових близько чотирьох сотень злочинів.
Як вже писав 061, у кінологічному центрі запорізької поліції несуть службу 42 собаки – німецькі та бельгійські вівчарки, лабрадори, ротвейлери, спанієль. Собаки цілодобово несуть службу на блокпостах, виявляють наркотичні речовини, зброю та вибухівку, беруть участь у заходах із затримання злочинців та розшукують людей під завалами на місцях ворожих ударів.
В поліції кажуть, що завдяки гострому нюху чотирилапих шукачів та професіоналізму поліцейських за рік із незаконного обігу вилучено понад 657 кілограмів наркотичних речовин, 12 одиниць вогнепальної зброї та понад 5200 різних боєприпасів.
Кінологічні розрахунки 725 разів брали участь у профілактичних та оперативно-пошукових заходах на території запорізького регіону.
«З початку 2024 року кінологічні пари допомогли розкрити 5 вбивств, 115 крадіжок, 12 розбоїв і грабежів та понад 260 інших кримінальних правопорушень», – кажуть в Нацполіції.
Правоохоронці розповіли кілька історій своїх чотирилапих помічників.
Наприклад, під час відпрацювання чергового виклику про особу, зниклу безвісти, собака Атланта подолала значну відстань від будинку до лісосмуги. Як з’ясувалося, жінка, з якою рідні втратили зв’язок, мала провали в пам’яті та погано орієнтувалася в місцевості. Поки блукала вулицями, стало зле і вона знепритомніла в лісосмузі, де її і знайшли.
Восени шукачка Сарбона допомогла розкрити крадіжку в Запорізькому районі. За запаховим слідом вона привела поліцейських до будинку, в якому зловмисник намагався сховати викрадену річ.
У грудні для пошукової місії на зруйнованій російською ракетою будівлі медзакладу залучали Мірту. Декілька годин вівчарка невтомно працювала на завалах, допомагаючи правоохоронцям знайти тіла загиблих. Рятувально-пошукові роботи тривали понад дві доби, тоді вдалося деблокувати тіла жертв і передати їх рідним для поховання.
Собаки проходять регулярні тренування, аби завжди бути у повній бойовій готовності.
Крім того, тварини допомагали людям, які постраждали через війну. Щоб підтримувати належний психоемоційний стан поранених захисників, з початку минулого року поліцейські активно практикували каністерапію, а хвостаті «емпати» стали для потерпілих лікарями.
Фото прес-служби ГУНП Запорізької області
Джерело: 061.ua