Запоріжжя

У Запоріжжі ексдиректора комунального підприємства та керівника ветклініки підозрюють у розтраті понад мільйона гривень

У Запоріжжі правоохоронці повідомили про підозру колишньому директору комунального підприємства міськради та директору приватного товариства, яке надавало ветеринарні послуги. Вони могли завдати міському бюджету збитків на понад 1,1 мільйона гривень під час роботи з безпритульними тваринами. Про це повідомили в Запорізькій обласній прокуратурі.

Слідство вважає, що у 2023–2025 роках комунальне підприємство (ймовірно, мова йде про КП «Побутовик») уклало низку договорів із товариством на ветеринарне обслуговування безпритульних собак і котів.

Підозрювані завищували вартість послуг, включаючи до суми договорів податок на додану вартість. Водночас товариство ще з 2023 року втратило статус платника ПДВ і не мало права нараховувати цей податок.

У прокуратурі стверджують, що через це на рахунки товариства було безпідставно перераховано понад 1,1 мільйона гривень бюджетних коштів.

Дії обох фігурантів кваліфікували, як привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах або за попередньою змовою групою осіб.

Досудове розслідування триває. Санкція статті, за якою повідомлено про підозру, передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.

Нагадаємо, раніше Запорізька міська рада збільшила фінансування програми поводження з безпритульними тваринами. У 2025 році на стерилізацію, вакцинацію, чипування та післяопераційне утримання понад 2,2 тисячі безпритульних собак і котів передбачили понад 3 мільйони гривень з міського бюджету. Виконавцем програми є комунальне підприємство «Побутовик», яке залучає спеціалізовані ветеринарні організації для надання цих послуг.

Джерело: 061.ua

Exit mobile version