Запоріжжя

У Запоріжжі розглянуть петицію щодо впровадження більш ефективних дій зі знищення карантинних рослин

На найближчій сесії Запорізької міськради обранці розглянути петицію екоактивіста Миколи Ралика щодо розроблення плану повної ліквідації амброзії.
Про це повідомляється в проєктах рішень міськради, передає 061.
В петиції зазначається, що причиною великої кількості амброзії в місті, не дивлячись на наявність програми боротьби з амброзією являється відсутність планів по ліквідації карантинних рослин на кожній з заражених ділянок.
Активісти зазначають, що немає сенсу косити амброзію на пустирях, бо їх дешевше і ефективніше засіяти травосумішами, які витіснять амброзію за 3-4 роки. А ще сенсу немає часто косити міські газони, на яких амброзія зустрічається одна на кілька метрів. В цьому випадку дешевше і ефективніше вирвати з коренем один раз на рік.
«Розтрачені один раз великі кошти на знищення амброзії виявляються витраченими даремно, якщо в наступні роки на цій же території амброзію не знищувати. Пропонуємо внести доповнення до Програми боротьби з карантинними рослинами і затвердити по кожній території, нанесеній на карту розповсюдження карантинних рослин, багаторічного плану ліквідації амброзії полинолистої і виконання його» – зазначається в тексті петиції.
План включає в себе такі етапи : знищення амброзії з метою недопущення висівання нового насіння; знищення окремих рослин, які можуть проростати з старого насіння; спостереження за територією з метою переконання, що амброзія на цій території більше не проростає.
В департаменті з питань муніципального управління пропонують депутатам підтримати цю петицію. Посадовці погоджуються з тим, що діюча програма потребує доповнень, зокрема, конкретних планів ліквідації карантинних рослин на кожній ураженій території. При цьому в департаменті попереджають, що для цього знадобиться додаткове фінансування з місцевого бюджету.
Нагадаємо, що поруч з тим є ще одна петиція, яка набрала необхідну кількість голосів, щодо припинення отруєння запоріжців під час несприятливих метеоумов, але до до цбого часу проєкту рішення за її підтримки так і немає.
Джерело: 061.ua

Exit mobile version