Запоріжжя

У Запорізькій області окупаційна влада поширює фейки про співпрацю України з терористами у Сирії

Окупаційні телеграм-канали та російські державні інформаційні агентства та z-телеграм канали поширюють новий фейк, намагаючись дискредитувати Україну на міжнародній арені. Вони стверджують, що у червні цього року неназвані «представники» України нібито провели зустріч із членами терористичного угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» у сирійському місті Ідліб.

Так, у вересні окупаційний телеграм-канал «Запорожский Вестник» опублікував допис про те, що Київ налагоджує зв'язки з «Хайят Тахрір аш-Шам» для нападу на військових РФ

«Киев «сотрудничает с РПК и ее сирийским крылом в проведении тайных операций против российских солдат в Сирии» и теперь «установила контакт с «Хайят Тахрир аш-Шам»*. ВСУ испытывают серьезную нехватку личного состава, поэтому Украина ищет новые подкрепления для фронта. 18 июня, по информации газеты Aydınlık, «украинская делегация провела в Идлибе встречи с лидерами» этой организации. На встрече был один из командиров террористов Хейсем Омери», – пише «Запорожский Вестник».

З посиланням на турецькомовне видання окупанти зазначають, що українська делегація закликала звільнити радикальних чеченських та грузинських терористів, які перебувають у в'язниці «Хайят Тахрір аш-Шам». В обмін на їхнє звільнення, терористам запропонували 75 БпЛА».

Проте це чергова брехня. Україна не веде жодних перемовин з терористами, а Абу Умар аш-Шишані, який згадується у тексті, як один з обмінених, загинув ще у 2016 році під час боїв за іракське місто Мосул.

Фейк активно поширюється через турецькомовне видання Aydınlık, яке давно відоме своїми проросійськими позиціями та регулярними публікаціями на підтримку російської дезінформації. Видання належить політичній партії «Ватан», яка виступає за антизахідний та проросійський порядок денний і була єдиною в Туреччині, що підтримала анексію Криму та Абхазії.

Як повідомляє Укрінформ, Aydınlık уже неодноразово публікував фейкові матеріали про Україну, які потім використовуються російськими ЗМІ як підтвердження їхніх пропагандистських наративів. Наприклад, воно поширювало неправдиву інформацію про причетність України до терактів у Москві та нібито зв’язки України з ІДІЛ. Ця схема дозволяє російським медіа видавати фейки за «іноземні джерела» та легітимізувати їх на міжнародній арені.

Цього разу видання посилається на ресурс Lekolin.org, який також не є надійним джерелом. Сайт належить курдській Робітничій партії Курдистану (РПК), яку визнано терористичною організацією у США та ЄС. Як і інші подібні ресурси, Lekolin.org не містить інформації про авторів публікацій, а його присутність у соцмережах є мінімальною, що ставить під сумнів достовірність будь-якої поширеної ними інформації.

Варто наголосити, що Україна не має жодних дипломатичних зв’язків із Сирією, оскільки розірвала їх ще 30 червня 2022 року. Тому будь-які заяви про участь українських представників у переговорах з сирійськими терористами є цілковито безпідставними.

Такого роду дезінформаційні кампанії є черговою спробою російської пропаганди звинуватити Україну в підтримці міжнародного тероризму. Аналогічні фейки вже з’являлися раніше, наприклад, під час теракту у «Крокус-Сіті Хол» та в Дагестані, коли російські ЗМІ намагалися приписати Україні неіснуючу причетність.

Джерело: 061.ua

Exit mobile version