Запоріжжя

В мерії прийняли концепцію щодо встановлення швидкоспоруджуваних бетонних укриттів на вулицях міста

Запорізькі депутати погодили впровадження концепції встановлення швидкоспоруджуваних бетонних споруд із залученням підприємців.
Про це стало відомо під час засідання позачергової сесії, повідомляє 061.
Встановлювати ці модульні укриття планують вздовж вулично-дорожньої мережі міста, в місцях постійного великого скупчення мешканців, на територіях, прилеглих до зупинок громадського транспорту, в зонах масового відпочинку людей та інших об’єктах благоустрою.
«Це забезпечить тимчасове розміщення робітників підприємств, установ, організацій всіх форм власності інфраструктури міста, пасажирів, мешканців та інших осіб, що перебувають на території міста з метою захисту населення від негативних дій небезпечних чинників та можливих надзвичайних ситуацій мирного та воєнного характеру, в тому числі від звичайних озброєнь; підвищить рівень безпеки населення; забезпечить збереження життя, створення сприятливих та безпечних умов для здійснення господарської діяльності», – зазначається в пояснювальній записці.
Повідомляється, що замовниками можуть є підприємці, які хочуть збудувати таку споруду для здійснення дрібнороздрібної торгівлі (крім підакцизних товарів).
В департаменті муніципального управління розробляють схематично графічний план зон, яким визначається місця для розміщення таких споруд замість звичних МАФів з урахуванням будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень.
«Ми єдине місце яке йде цим шляхом, щоб зекономити бюджетні кошти. Наприклад, в Дніпрі встановлення такої споруди коштує близько мільйона гривень», – зазначив голова департаменту муніципального управління Віталій Лисенко.
Депутати дуже довго в сесійній залі обговорювали цю ідею, враховуючі безпекові норми.
«Ніхто з нас не ставить під сумнів захист населення, але бетонні споруди під час потрапляння поблизу артилерійських снарядів не є безпечними. Добре, що ми вивчаємо досвід інших міст, але бажано встановлювати такі споруди нижче рівня землі. У нас велтка кількість підвальних та цокольних приміщень, що є приватизованими, ось їх потрібно зобов’язати, щоб вони давали можливість використовувати ці приміщення як бомбосховища. До того, як концепція буде втілена, потрібно зробити все можливе, щоб зберегти життя наших людей», – повідомив депутат-військовий Олександр Лобас
Чи є вже охочі серед підприємців за власний кошт будувати такі споруди на зупинках та зонах відпочинку поки незрозуміло.
«Голова обласної адміністрації підтримав це питання. Нам потрібно захищати наших мешканців і потрібно прийняти цю концепцію, а пізніше робоча група буде вирішувати щодо встановлення цих захисних споруд», – повідомив депутат Олександр Кияниця.
Джерело: 061.ua

Exit mobile version