Військову службу за контрактом в ЗСУ проходити можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років. Одна з найголовніших умов – придатність до військової служби за медичними показниками.
Про це стало відомо під час брифінгу представників Запорізького обласного ТЦК та СП, передає 061.
Начальник відділу рекрутингу та комплектування обласного ТЦК та СП підполковник Андрій Якунін наголосив на тому, що зважаючи на те, що перший контракт підписується не менше, ніж на 3 роки, то крайній вік кандидата на контрактну службу має бути не більше 57 років.
«Головні умови, які повинні бути – це, по-перше, стан здоров'я. Ми повинні розуміти, що, наприклад, стрілець та представник десантно-штурмових військ мають різні вимоги. Тому не завжди кандидат до військової служби за контрактом може за своїм станом здоров'я потрапити саме до тих військ або на ту посаду, яку йому хотілося. Друга умова – наявність повної базової відповідної освіти. Третє та найголовніше – це бажання. Зараз йде велика кількість компаній щодо відбору на військову службу за контрактом», – зазначив Андрій Якунін.
Представники ТЦК пояснюють, що після того, як ви дізналися, що певній бригаді потрібні фахівці, то отримується письмова згода. Цей документ є гарантією того, що військова частина цього кандидата бере до себе. Після цього кандидат проходить відповідну медичну комісію, надає відповідний перелік документів, формується особова справа.
«Після цього кандидат відправляється до відповідного навчального центру, де проходить навчання. Загальна військово-базова підготовка має термін в 30 діб. Після цього, в залежності від фаху, за яким він буде проходити військову службу, потрібно буде пройти додаткове навчання тривалістю від 14 до 40 діб. І після цього він повертається до своєї військової частини. Початкове грошове забезпечення військовослужбовців військової служби за контрактом розпочинається від 20 тисяч гривень. Під час виконання відповідних бойових завдань, у відповідності від саме місця перебування, ця грошова винагорода змінюється в розмірі від 30, 50 або 100 тисяч гривень. Що стосується відповідних виплат, які отримуються під час вступу на військову службу за контрактом, то для осіб рядового складу – 24 224 гривень, для сержантського складу – 27 253 гривні, і для офіцерського складу – 30 280 гривень», – зазначив Андрій Якунін.
Також військовослужбовці за контрактом можуть отримати виплати під найм житла, а після 25 років вислуги можуть розраховувати на відповідну пенсію, яка складає 65% від розміру його грошового забезпечення.
Також під час брифінгу окремо зупинилися на темі військової освіти. В Україні наразі нараховується 15 військових навчальних закладів, що надають освіту безкоштовно.
«Перевагою військової освіти є те, що курсанти по закінченні військового навчального закладу гарантовано працевлаштовані на перші свої 5 років. Тому що після отримання військової освіти, отримання диплому, обов'язковою умовою є якраз перший офіцерський контракт на цей термін. Також перевагою є і те, що людина, яка закінчує військовий навчальний заклад, неважливо, це або вищий військовий навчальний заклад, або військовий коледж сержантського складу, він отримує не тільки військову освіту, він також отримує і цивільну освіту, яка потім в майбутньому дуже конкурентоспроможна на ринку праці. Вступна кампанія в нас триває з 1 січня по серпень місяць. Основні етапи – участь у конкурсі для вступу відбувається у липні-серпні. До цього часу кандидат, який виявив бажання вступити до військового навчального закладу має звернутися до найближчого районного територіального центру комплексування з заявою, надати документи. Потім формується особова справа, що направляється до приймальних комісій військових навчальних закладів», – розказав заступник начальника Бердянського районного територіального центру, начальник відділення рекрутингу та комплектування Максим Кара.
Курсантом військових навчальних закладів можуть бути всі громадяни України віком від 17 до 35 років, як цивільні люди, так і дійсні військовослужбовці.Терміни навчання –від 4 до 5,5 років в залежності від навчального ступеня.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі розказали про процес приписки юнаків до призовних дільниць: як це зробити і коли.
Джерело: 061.ua