Влада Запорізької області активізувала зусилля з підготовки до непростого осінньо-зимового періоду та працює над пошуком інвесторів для встановлення когенераційних установок на котельнях теплопостачання, що дозволить забезпечити опаленням населення на випадок довготривалих аварійних відключень світла.
Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров під час брифінгу, передає 061.
«Сьогодні ми проводимо з командою міста та командою обласного департаменту ЖКГ, Запоріжжяобленерго, Запоріжгазом раз на два дні наради для того, щоб забезпечити додаткову децентралізовану генерацію електропостачання. Ми розуміємо, що це десятки мільйони євро. Саме тому ведемо перемовини з нашими донорами – «ЮНІСЕФ», USAID, іншими міжнародними партнерами та профільними міністерствами, громади європейських міст та регіонів. Сьогодні абсолютно з усіх місць ми намагаємося стягнути резервне електроживлення, яким зможемо забезпечити критичні потреби. Вже є перше напрацювання – як результат, найближчими днями ви побачите публікацію міського Концерну міських теплових мереж тендеру на закупівлю обладнання, яке буде покрите нашими донорами більш ніж на 80%», – зазначив Іван Федоров.
Зараз аналізують всі можливі місця підключення когенераційних установок. Це щонайменше 30 котелень. За його словами, для критичного виживання Запорізького регіону потрібно 100 МВт електроенергії. При тому, що нормальна потреба – 430-450 МВт. Для цього працюють над закриттям потреби в додатковій газовій генерації та проводять перемовини з приватними підприємцями та підприємствами, які можуть собі встановити додаткову електрогенерацію, газову генерацію. Є сьогодні три підприємства, які вивчають таку можливість. Одне з них – запорізьке, а інше українсько-чеське товариство.
«Перш за все ми готуємо соціальні заклади і об'єкти соціальної сфери. Сьогодні вся наша медицина має резервне електроживлення, якого буде достатньо щонайменше на три доби безперервного відключення централізованого постачання електроенергії. Цього резервного електроживлення буде достатньо не лише для надкритичних потреб, таких як реанімація чи апаратура стеження, а й для нормального функціонування лікарні в частині електропостачання, водопостачання. Саме таку мету ми собі ставимо. Друге – це опалення в багатьох закладах охорони здоров'я. Минулої весни за грантові кошти були поставлені котельні, які, на жаль, на сьогоднішній день не введені в експлуатацію. Наша мета зараз, щоб всі котельні були підключені до централізованих мереж теплопостачання та електроживлення, щоб ми змогли забезпечити тепло», – зазначив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Також на території Запорізької області готові до розгортання 400 пунктів незламності, де мешканці зможуть зігрітися, зарядити телефони, отримати харчування. Також посадовці працюють над пошуком резервних місць для обігріву запоріжців, які, скоріш за все, будуть розміщені в закладах освіти.
Раніше 061 публікував фоторепортаж з наслідками ракетних ударів по Вільнянську.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.
Джерело: 061.ua