Зв'яжіться з нами

Привіт, що ти шукаєш?

Світ

Трамп пригрозив Ірану “знищенням”, якщо Тегеран не припинить удари

Президент США Дональд Трамп пригрозив Ірану новими ударами, якщо Тегеран продовжить свої. Як повідомляє "Європейська правда", заяву він опублікував у своїй соцмережі Truth Social. Трамп заявив, що Сполучені Штати поновлять масштабніші бойові дії, якщо Тегеран не припинить удари – приблизно у ті ж години, коли Іран вночі 28 червня бив по американських об’єктах у Бахрейні та Кувейті. "Авіація США щойно завдала ударів по іранських об’єктах зберігання ракет, дронів та прибережних радарах – за чергове порушення угоди про припинення вогню.

Дуже схоже, що вони ніколи не зроблять висновків! Може настати поворотна точка, коли ми вже не зможемо бути зваженими, і будемо змушені військовим шляхом завершити роботу, яку раніше успішно почали", – написав Трамп."І якщо це станеться, Ісламська Республіка Іран припинить існування", – додав президент США. Іран зі свого боку звинуватив Сполучені Штати у порушенні перемир’я та заявив про завдані удари у відповідь по американських базах на території Бахрейту і Кувейту.

Нагадаємо, 17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум щодо припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ є основою для напрацювання деталей підсумкової угоди, що закріпить перемир’я, упродовж 60 днів. Перший раунд технічних перемовин відбувся минулими вихідними у Швейцарії.

У п'ятницю Трамп звинуватив Іран у порушенні домовленостей – після удару по торговому судну в Ормузькій протоці. Згодом Центральне командування ЗС США, що координує операції у регіоні, заявило про удари по іранських військових цілях в районі Ормузької протоки. За даними одного з останніх опитувань, лише кожен четвертий американець вважає, що війна з Іраном була того варта.